wtorek, 7 stycznia 2014

"Ciemniejsza strona Greya"-E.L James

Autor: E.L James
Tytuł: Ciemniejsza strona Greya
Liczba stron: 632
Data wydania: 7 listopada 2012
Wydawnictwo: Sonia Draga

Za mną druga część erotycznej trylogii o Christianie Grey'u. Nie powiem, podoba mi się, no i bardzo szybko się ją czyta. Poprzednim razem już po napisaniu recenzji zastanawiałam się, czy jej nie edytować, z powodu znalezionej informacji, która wydaje się być ważna. Mianowicie, jako, że nie sprawdzam wcześniej żadnych recenzji bo nie chcę mącić sobie w głowie i chcę żeby moja opinia była tylko moja, umieszczając swój tekst na portalu Lubimy Czytać przeczytałam, że trylogia napisana przez E.L James jest bardzo podobna do tej autorstwa Stephanie Meyer czyli o wampirze Edwardzie i Belli i że Christian i Anastasia to ich odzwierciedlenie. U mnie, z prostego powodu nie pojawiło się takie spostrzeżenie: po prostu nie przeczytałam i na razie nie zamierzam przeczytać sagi "Zmierzch".
W poprzedniej książce Anastasia rozstała się z Christianem, bo nie mogła przyjąć warunków umowy, tego że miała być Uległą, a on jej Panem. Nie wytrzymali bez siebie długo, już na początku recenzowanej przeze mnie książki wracają się. Przeczytamy wiele ciekawych zwrotów akcji no i na czytelnika czeka niespodzianka. Sama jestem ciekawa co będzie w następnej książce, która nosi tytuł "Nowe oblicza Greya".

1 komentarz:

  1. Całą trylogię pożyczyła mi koleżanka. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się wygospodarować trochę więcej czasu, aby zabrać się za pierwszą część.

    OdpowiedzUsuń