wtorek, 8 grudnia 2015

"Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów"- René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Autor: René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Tytuł: Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów
Liczba stron: 64
Data wydania: 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Źródło: egzemplarz recenzencki


Mikołajek- moja wielka miłość. Zaczęłam czytać w dzieciństwie i przepadłam. Do dziś uwielbiam czytać książki o tym małym sympatycznym chłopcu i jego kolegach. Mikołajek ciągle ma pecha: zawsze gdy dobrze bawi się z kolegami zabawa zostaje przerwana, a chłopcy ukarani przez Rosoła (opiekuna) lub rodziców. Trzeba jednak przyznać, że Mikołaj, jak i koledzy fantazję mają wielką.
Z wielką przyjemnością sięgnęłam po tę książkę. Mam 30 lat i nie wstydzę się czytać "Mikołajka" (bo i nie ma czego). Cieszę się jej popularnością, mimo, że dziś dostrzegam w tej książce rzeczy naganne społecznie. Bohater przez rodziców jest nierozumiany, a czasem pada pytanie "chcesz klapsa?". Widać, że książka została napisana w ubiegłym wieku. Wiele osób nie pochwala systemu wychowawczego jakim są kary cielesne (temat wzbudza kontrowersje, są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy).
Książka ma jedną wadę, zdecydowanie za mało stron (dla mnie, wielbicielki). Jednak staram się rozumieć, że jest przygotowana z myślą o najmłodszych czytelnikach. Pochwalić należy za duże, wyraźne litery i format. Ilustracje wykonane przez Jeana-Jacquesa Sempé są wprost zachwycające.
Dla wielu osób przeszkodą w zakupie może być cena. Cena okładkowa- 34,90 zł, przy promocjach (np w Znaku- 26, 18 zł) jest już bardziej przystępna. Mimo to, za kilkadziesiąt stron... trochę drogo.
Polecam! I czekam na kolejne książki z serii "Mikołajek".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz