poniedziałek, 21 grudnia 2015

"Pegaz"- Danielle Steel

Autor: Danielle Steel
Tytuł: Pegaz
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Źródło: egzemplarz recenzencki


Dawno, dawno temu obiecałam sobie, że przeczytam wszystkie książki, które wyszły spod pióra Danielle Steel. Do osiągnięcia celu jeszcze daleko, lecz mogę pochwalić się, że znam kilka jej powieści. Co tu dużo mówić- znam i bardzo lubię.
Pani Steel znana jest z pisania ckliwych romansów, zdarza się też, że "popełni" coś sensacyjnego. Jednak "Pegaz" ogromnie mnie zaskoczył, trzeba dodać, że pozytywnie. Ale po kolei.
Akcja rozpoczyna się przedwojennych Niemczech. Tam mieszkają dwaj arystokraci- Nick i Alex. Są wdowcami, łączy ich przyjaźń.  Na skutek działań Hitlera i nazistów Nick (który dowiaduje się, że jego matka była Żydówką) wyjeżdża do Ameryki po lepsze życie. Od Nicka dostaje prezent- kilka koni, któe mają zapewnić mu na początku utrzymanie.
Czytelnik jest świadkiem smutków i radości bohaterów, ich życia i losów zarówno w czasie wojny, jak i po niej. Niekiedy serce ściśnie żal czy wzruszenie.
Z kart książki widać, jaką miłością Nick darzy konie i to, jak ważna jest dla niego rodzina.
Takiej Danielle Steel jeszcze nie widziałam. Jednak podoba mi się to "wcielenie". Miałam problem z oderwaniem się od książki.
Jest to pozycja idealna na zimowe wieczory (w tym roku ciepłe) lub letni dzień w ogrodzie. Tak naprawdę- powieści tej autorki można czytać zawsze i wszędzie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz