poniedziałek, 7 grudnia 2015

"Śmiercionośny upominek"- Erik Axl Sund

Autor: :Erik Axl Sund
Tytuł: Śmiercionośny upominek
Liczba stron: 368
Data wydania: 25 września 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Źródło: egzemplarz recenzencki (empik.com)

Czasami i mi zdarza się popełniać błędy. Nie spodziewałam się, że śmierć, morderstwa i to, co możemy znaleć w szwedzkich kryminałach przytłoczy mnie. To druga książka (z 8!), które zostały podarowane mi przez epik.com w ramach współpracy recenzenckiej z Empik.com. Wiedziałam, czego się spodziewać, książki zostały wybrane przeze mnie, a mimo to odczuwam jakiś dyskomfort.
Kryminał Erika Axla Sunda nie jest słaby, po prostu nie zainteresował mnie. Po prostu, te co czytałam wcześniej (na przykład autorstwa Carin Gerhardsen, Sary Blædel czy Anne Holt) okazały się lepsze.
Autor "Śmiercionośnego upominku" stworzył oryginalną powieść. Szwecja zmaga się z falą samobójstw młodych ludzi. Rzec można- w każdym państwie może się takie coś zdarzyć, odebranie sobie życia nie musi dziwić.
Tak się składa, że jest jeden element, jedna osoba łącząca te wydarzenia. To postać muzyka zwanego Hungerem. Przy nastolatkach policja znajduje kasety z jego piosenkami. Co wspólnego ze śmiercią ma autor bardzo mrocznej, przerażającej subkultury
Czy policji uda się rozwiązać tę zagadkę? Czy wszystko skończy się dobrze?  Odpowiedź znajdziecie w książce.
Nie ukrywam, że napisanie tej recenzji było dla mnie trudnym zadaniem. Formalnie- książce nie mogę nic zarzucić- szybko się czyta, dosyć ciekawa, miejscami wciągająca.
Duży plus za oprawę graficzną: na okładce przyjemne w dotyku wypukłe litery, niebanalna fotografia, w środku zaś- śnieżnobiały papier. 

http://www.empik.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz