wtorek, 15 grudnia 2015

"Serce ze szkła"- Kathrin Lange

Autor: Kathrin Lange
Tytuł: Serce ze szkła. Tom 1
Liczba stron: 448
Data wydania: 23 września 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muza SA
Źródło: egzemplarz recenzencki (empik.com)


Ach, co to za książka. Jak widać po moich recenzjach- od jakiegoś czasu nie natknęłam się na książkę, któa całkowicie by mnie pochłonęła. Na szczęście to już przeszłość- oświadczam wszem i wobec- "Serce ze szkła" to powieść naprawdę warta przeczytania. Wystarczy spojrzeć na godzinę, o której dodaję recenzję. Druga w nocy, a ja pełna emocji muszę poukładać sobie wszystko w głowie, zapisać gdzieś przemyślenia.
Pierwsze co się rzuca w oczy to okładka. Jedni patrząc na kolor i serduszka uznają, że jest kiczowata, jednak wystarczy się wpatrzeć, a dostrzeżemy drugi plan, zamgloną wyspę.i spienione morze.
Główną bohaterką jest Juli. Na prośbę ojca jedzie z nim na wyspę, by odwiedzić jego przyjaciół. Prz okazji- ma za zadanie dotrzymać towarzystwa Davidowi, który niedawno stracił ukochaną.
"Serce ze szkła" to książka wzbudzająca emocje, taka... prawdziwa. To, co przeżywa David przypomina odczucia wielu osób. Dziwi mnie trochę postępowanie jego rodziny: dziewczyna Davida zmarła raptem kilka tygodni wcześniej, na dodatek chłopak obwinia się o jej śmierć, a Ci chcą by zapomniał o wszystkim i zaczął normalnie żyć. Ludzie! Tak się nie da! Śmierć zawsze będzie boleć, jednak z upływem czasu- będzie coraz mniej bolało.
Książka jest niesamowicie wciągająca. Przeczytałam ją w jeden wieczór, dokładniej mówiąc- w trzy godziny.
Niebawem na rynku wydawniczym powinna pojawić się druga książka Kathrin Lange pt "Serce w kawałkach". Czekam z niecierpliwością, a tę, dziś recenzowaną będę polecać bowiem gdy myślimy, że coś jest już oczywiste okazuje się, że to nieprawda i wszystko wywraca się do góry nogami. Uwielbiam takie książki!

http://www.empik.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz