niedziela, 11 października 2015

"Kocham gotować"- Piotr Ogiński

Autor: Piotr Ogiński
Tytuł: Kocham gotować
Liczba stron: 176
Data wydania: 23 września 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muza
Źródło: egzemplarz recenzencki
Piotra Ogińskiego wiele z nas zna. Dla tych jednak, którzy nie wiedzą, kto to- kilka informacji. Piotr jest blogerem kulinarnym, prowadzi "Kocham gotować"- popularny kanał na serwisie Youtube, gdzie pokazuje jak przygotować różne potrawy. Uczestnik programów telewizyjnych "Top Chef" i "Piekielna kuchnia".
Z jego przepisami spotkałam się już kilka lat temu, w czasie gdy jego vlog dopiero zaczynał być popularny.
Dziś mam przyjemność zrecenzować książkę kucharską, w której znajdują się jego autorskie przepisy. Przede wszystkim- bardzo ładnie wydana. Piękne ilustracje, wyraziste koloru- to bardzo duży plus. Przepisy pogrupowane, podzielone na kategorie, tak by można było szybko znaleźć to, co potrzebne. Kolejna zaleta to krótki wstęp oraz wskazanie stopnia trudności w przygotowywaniu.Zabrakło mi jednak określenia ile porcji wychodzi z podanych składników.
Zastanawiałam się czy znajdę w niej potrawy zainteresują mnie na tyle, że będę chciała je przygotować. Niestety- znalazłam dwa czy trzy dania, na które miałabym ochotę.  Zdarzają się czasochłonne w przygotowaniu np śniadanie, które przygotowuje się 40 minut. Takich dań można spróbować w weekend czy dzień wolny od pracy, nie wtedy gdy człowiek się spieszy.
Wiele jest rzeczy, które mi się podobało, jednak napiszę też o jednej wadzie. Dawno nie spotkałam się z tak jawnym lokowaniem produktu czyli przypraw Prymat. Wróć... W sumie w książkach nie spotkałam się by w ogóle coś reklamowano, podawano markę (chyba, że w powieściach i było to uzasadnione).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz