czwartek, 8 października 2015

"Opactwo świętego grzechu"- Sue Monk Kidd

Autor: Sue Monk Kidd
Tytuł: Opactwo świętego grzechu
Liczba stron: 348
Data wydania: październik 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie


To nie była pierwsza powieść Sue Monk Kidd, którą przeczytałam. A jednak inna niż wszystkie. Autorka zauroczyła czytelników swoim spojrzeniem na różne problemy świata jakimi są niewolnictwo czy segregacja rasowa, rasizm. Poprzednie jej książki mówiły o masach, o czymś co dotyczy wielu ludzi, tymczasem "Opactwo świętego grzechu" skupia się na jednostkach, na tym co czuje dwójka ludzi.
Jessi jest mężatką. Nam, biernym obserwatorom, wydaje się, że szczęśliwą. Ma kochającego męża, dorastającą córkę. W jej życiu nie zawsze było dobrze: od wielu lat obwinia się o śmierć ojca.
Pewnego dnia otrzymuje telefon: jej mama ma problemy, zrobiła coś, czego nikt się po niej nie spodziewał. Nasza bohaterka, mimo, że nie utrzymywała kontaktu z mamą zostawia wszystko i jedzie na wyspę by być pomocną.
Tam, w miejscu urokliwym zastanawia się nad swoim życiem, nad małżeństwem. Skąd te myśli, nie wiem. Podczas tego "urlopu" Jessie poznaje kogoś.  To zakazana miłość: ten "ktoś" to jeden z mieszkańców klasztoru, mężczyzna, który niebawem ma złożyć śluby wieczyste.
Byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się losy głównej bohaterki, jakie decyzje podejmie i co stanie się później.
Książka jest niesamowicie wciągająca: przeczytanie 300 stron zajęło mi trochę pond dwie godziny. Nie mogłam się oderwać...
I jeszcze ciekawostka: Na podstawie książki powstał film pt "Tron syreny", w którym główną rolę zagrała Kim Basinger Kim Basinger.

1 komentarz:

  1. Przed chwilą czytałam trochę mniej pozytywną opinię o książce... Ale to nie zmienia faktu, że marzę żeby ją przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń