niedziela, 11 października 2015

"Pisz pan książkę!"- Zbigniew Buczkowski

Autor: Zbigniew Buczkowski
Tytuł: Pisz pan książkę
Liczba stron: 336
Data wydania: październik 2014 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muza
Źródło: egzemplarz recenzencki (współpraca z empik.com)

"Pisz pan książkę" to pozycja, którą przeczytałam z wielką przyjemnością. To autobiografia znanego nam ze szklanego ekranu (ale też z desek teatru) Zbigniewa Buczkowskiego. Ktoś kiedyś powiedział mu: "Pisz pan książkę!". Napisał. Dla mnie jest jednym z najlepszych polskich aktorów, zagrał w tak wielkiej ilości filmów, że nie sposób spamiętać (mówi się o 180 produkcjach). Ciekawy głos, świetnie zagrane role- muszę przyznać, że zyskał moją sympatię.
Po przeczytaniu książki- jeszcze bardziej jestem zaciekawiona jego postacią. Mówi się, że wielu aktorów traktuje ludzi z góry, wywyższa się, tymczasem z książki wyłania się sylwetka człowieka miłego, dobrego.
Pan Zbyszek w swojej książce pisze o wielu rzeczach. O życiu prywatnym i zawodowym, o rodzinie i przyjaźniach. O podróżach i pracy. Opowiada o realiach życia w Polsce na przestrzeni wielu lat, w PRL-u, w stanie wojennym. O tych trudnych czasach, w których niewiele rzeczy było dostępnych w sklepach, a dużym ułatwieniem były znajomości. Wydarzenia nie są uporządkowane chronologicznie, jednak w niczym to nie przeszkadza.
Od książki bardzo trudno się oderwać. Autor, jak sam mówi o sobie, jest gadułą. I muszę powiedzieć, że w przypadku autobiografii- to bardzo dobrze! Dzięki temu do czytelnika trafia coś wyjątkowego, opowieść tak napisana, że można się czuć, jakby było się świadkiem, biernym obserwatorem tego, o czym opowiada pan Zbyszek.
I bardzo się cieszę, bo na końcu dowiadujemy się, że być może niedługo ukaże się kolejna część pamiętnika Zbigniewa Buczkowskiego. Czekam z niecierpliwością bo niewiele jest takich biografii jak ta.

http://www.empik.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz