środa, 21 października 2015

"Wieczory w Umbrii"- Marlena de Blasi

Autor: Marlena de Blasi
Tytuł: Wieczory w Umbrii
Liczba stron: 416
Data wydania:
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: MUZA SA
Źródło: egzemplarz recenzencki


Piękna okładka cieszy oko, jednak to nie wszystko. Książka musi mieć w sobie jeszcze coś, co sprawia, że trudno ją odłożyć. W tej książce moim zdaniem tego zabrakło, niestety, musiałam walczyć ze sobą, by w połowie nie przerwać i nie odłożyć nieskończoną.
Była inna niż się spodziewałam. To jeszcze nie tak źle, bo często powieści mimo w różnicy po odbiorze tekstu na okładce i treści nie zawodzą mnie to tu kilka rzeczy niestety o mnie nie trafiło. Czytałam książki włoskich autorów czy o mieszkańcach Włoch i są zupełnie inne. Akcja jest szybka, wartka, trudno za nią nadążyć, a bohaterki żywiołowe, wesołe, pełne humoru. W "Wieczorach w Umbrii" przez niemal sto stron nic się nie działo.
Recenzowana przeze mnie książka to opowieść o cotygodniowych czwartkowych spotkaniach czterech przyjaciółek. Podczas tych spotkań zajmują się różnymi rzeczami: gotują, piją wino, rozmawiają o życiu.
Powieść jest przykładem prawdziwej włoskiej książki o kuchni. Nie polecam czytać głodnemu! Aż się czuje te zapachy, niemalże, jakbyśmy uczestniczyli w akcji, gotowali z naszymi bohaterkami.
Podsumowując: w "Wieczorach w Umbrii" brakuje mi iskry. Takiej, która sprawi, że nie będzie można oderwać się od książki. W zapowiedziach Wydawnictwa  Muza zobaczyłam, że w listopadzie pojawi się kolejna książka Marleny de Blasi: "Amadine". Czy po nią sięgną? Sama nie wiem, jednak staram się nie wyrabiać sobie opinii na temat autora na podstawie tylko jednej książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz