czwartek, 17 września 2015

"Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu"- Szymon Kubicki [recenzja przedpremierowa]

Autor: Szymon Kubicki
Tytuł:  Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu
Liczba stron:
Data wydania: 24 września 2015 r. [recenzja przedpremierowa]
Forma: prebook (tzw szczotka]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie


Dobrze, że stereotypy są łamane. Mam nadzieję, że choćby kilku panów zrozumie, że miejsce mężczyzn może być w kuchni, a gotowanie to nie żaden wstyd i nie powinno to być uwłaczające (przykro, że taka opinia ciągle jest popularna).
Autor, prawnik z wykształcenia w swojej książce pokazuje jak przygotować coś smacznego bez glutenu. Coraz częściej takie potrawy są smakują nie tylko dla osobom uczulonym na gluten, ale też przechodzącym na dietę, chcącym stracić kilka kilo.
Podoba mi się sposób przedstawienia przepisów. Na początku każdej receptury jest kilka słów o danej potrawie, dzięki temu można dowiedzieć się o tym, co jest ważne. Jest to też nowość w książkach kucharskich (rzadko spotyka się książki kucharskie, w których autor "coś mówi, opisuje").
Podzielona została na 20 rozdziałów, w którym znajdziemy między innymi pomysły na potrawy z: pomidorów, ziemniaków i batatów, pora, jabłek i gruszek, kaszy, serów, ryżu i komosy ryżowej, ryb i owoców morza it.
 Mimo, że książka przedstawia interesujący punkt widzenia na kuchnię i potrawy to niestety nie trafiają one do mnie. Wielu rzeczy nie znam (choć niewiedza nie usprawiedliwia mnie), a niektórych składników w moim malutkim miasteczku nie dostanie się, po prostu nie ma gdzie kupić.
Dostałam wersję przed wydaniem, z czarno-białymi ilustracjami. Z pomocą przyszła mi strona Wydawnictwa Literackiego i ebook, który wcześniej otrzymałam od opiekuna książki. Dzięki temu wiem, że wrażeia estetyczne czytelnika zostaną zaspokojone. Piękne ilustracje, zdjęcia, kolor wyrazisty. Są nawet fotografie autora.
Jednak uważam, że ta książka jest warta uwagi. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz