niedziela, 20 września 2015

"Schyłek lata"- Mary Alice Monroe

Autor: Mary Alice Monroe
Tytuł: Schyłek lata
Liczba stron: 440
Data: 13 sierpnia 2015 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka


"Schyłek lata" to ostatnia powieść z serii o trzech siostrach i klimatycznym domu nazywanym Morską Bryzą. (w sprzedaży dostępne są poprzednie tomy "Siostry na lato" i "Letni wiatr"). Okładki tych powieści są utrzymywane w podobnej, trzeba powiedzieć przywołującej na myśl lato, kolorystyce.
Nie sądziłam, że to powiem, ale... będę tęsknić za siostrami z Morskiej Bryzy. Początkowo byłam sceptyczna, po powieść "Siostry na lato" sięgnęłam by sprawdzić co to za nowość, jak pisze autorka. Teraz już wiem, że gdy przyjdzie taka sposobność- sięgnę po inne książki napisane przez panią Monroe.
Często moja intuicja nie działa, nie udaje mi się "zgadnąć" co będzie. Tutaj jednak muszę się pochwalić- gdy pomyślałam, że każda książka będzie opisywać jedną siostrę. Tak rzeczywiście było, jednak akcję poprowadzono w ten sposób, że żadna z nich nie jest "poszkodowana"
Podam przykład: bohaterką ostatniego tomu jest Harper. W powieści jesteśmy świadkami jak najmłodsza siostra bierze swoje życie we własne ręce (wcześniej była pod dużym wpływem matki), wytycza sobie sobie cele i z premedytacją dąży do osiągnięcia ich. Czy pozna miłość swojego życia?
Wyjaśnia się też wszystko u jej przyrodnich sióstr: Carson i Dory. Ujmę to tak: jest jedna bohaterka wiodąca, lecz sylwetki i losy innych nie są mniej ważne.
Zakończenie jest ciekawe: pozwala przypuszczać co się wydarzyło, nie do końca wyjaśnia czy "to" się stało. Czy ktoś ma takie wrażenie jak ja?'
Podsumowując: seria książek Mary Alice Monroe to powieści ciepłe, pokazują życie sielsko- anielskie jednak nie brak też smutnych wydarzeń.
Polecam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz