wtorek, 29 września 2015

"Jesień z Feerią Young"


O akcji "Jesień z Ferią Young" słyszało zapewne wiele osób.
W skrócie: by wziąć udział w tym konkursie należy przygotować post  konkursowy, w którym poleca się trzy książki- takie do których wraca się często.

Oto moje propozycje:

1. Za minutę pierwsza miłość.


Mogłabym czytać tę książkę milion razy, a i tak wiem, że mi się nie znudzi. To przepiękna opowieść o nastolatkach wchodzących w okres dojrzewania, przeżywających swoje pierwsze miłości i rozczarowania. Ale to nie tylko książka o uczuciach: pokochałam Bigosa i Kostka za ich poczucie humoru, chęć niesienia pomocy innym (wedle zasady: chciałem dobrze, ale nie wyszło). Znajdziemy też w niej opis pięknej jesieni. Wydana w 1972 r.

2. Bidul.


Lektura mocna, porażająca, a mimo to wracam do niej co jakiś czas. Mariusz Maślanka porusza, pokazuje jak wygląda życie w niektórych polskich domach dziecka oraz rodzinach patologicznych czy niewydolnych wychowawczo.
Dziesięcioletni Borys trafia do "Bidula". Tam uczy się życia, walki o swoje. Z książki wyłania sią oraz chłopca miłego, kochającego rodzeństwo, rodziców. 
Wydana w 2004 r.

3. Poczwarka.


Jak widać- uwielbiam książki, które poruszają ważny problem społeczny.
Tym razem o trudny rodzicielstwie, o wychowywaniu dziecka z Zespołem Downa.
Ewa i Adam mają wszystko: pieniądze, dobrą pracę, ułożone życie osobiste. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka. Szczęście się dopełnia, rodzi się Marysia. Niestety- lekarze nie pozostawiają złudzeń. Dziewczynka jest chora. Zaczyna się żmudna walka Ewy o normalność, o córkę. Nie ma ona wsparcia w mężu, który nie udźwignął trudu wychowywania chorej dziewczynki, nie chce jej w swoim idealnym świecie.
Tę książkę polecam wszystkim.
Wydana w 2001 r.

I tak poza konkursem:
Ostatnio (dokładniej rzecz biorąc 17 września) nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się najnowsza powieść Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego pt: "Pokój dla artysty". Widzimy tu przykład pięknej, jesiennej okładki, czyż nie?


Post powstał w ramach akcji #jesienzfeeria.

Adres wydarzenia: "Jesień z Feerią Young"
Fanpage wydawnictwa:  Feeria Young

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz