wtorek, 1 września 2015

"Już nigdy Pan nie będzie smutny"- BAPTISTE BEAULIEU

Autor: BAPTISTE BEAULIEU
Tytuł: Już nigdy Pan nie będzie smutny
Liczba stron: 272
Data wydania: 8 kwietnia 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber


Wiele obiecywałam sobie po tej książce. Opis był tak zachęcający, że nie mogłam doczekać się, kiedy przeczytam tę powieść. Czasem jednak zdarza się, że coś mocno zachwalane nie do końca zgadza się z naszymi oczekiwaniami.
Ogólnie rzecz biorąc- książka nie jest wcale zła, świadczy o tym choćby fakt, że nie odłożyłam jej po kilkudziesięciu stronach, tylko przeczytałam do końca.
Smuci mnie to, że nie potrafiłam całkowicie przepaść, zanurzyć się w lekturze zapominając o bożym świecie.
Bohaterem jest Doktor, który po śmierci żony traci chęć do życia. Postanawia popełnić samobójstwo by uwolnić się od problemów. W książce nie wspomina się o żadnych znajomych Doktora, być może gdyby miał wsparcie- nie myślałby o śmierci.
Gdy podejmuje decyzję spotyka dość oryginalną staruszkę. Czy to szósty zmysł, czy coś innego- kobieta domyśla się, co Doktor chce zrobić. Prosi go o 30 dni . Jeśli by po takim czasie chciał zrobić to, co planował- nie wtrącałaby się. Targując się- stanęło na 7 dniach, 30 to dla doktora byłoby za dużo.
Czy starszej Pani uda się sprawić, że życie smutnego mężczyzny zmieni się? Co się będzie działo podczas tych kilku dni, jakie "atrakcje" przygotowała dla niego staruszka?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz