piątek, 26 lutego 2016

"Dasz radę, Nataszo"- Karolina Wilczyńska [recenzja przedpremierowa]

Autor: Karolina Wilczyńska
Tytuł: Dasz radę, Nataszo
Liczba stron: 273
Data wydania: 2 marca 2016 r. [recenzja przedpremierowa]
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czwarta Strona
Źródło: egzemplarz recenzencki


2 marca do rąk czytelników trafi nowa powieść Karoliny Wilczyńskiej- "Dasz radę, Nataszo". Jest to kontynuacja, dalsze losy bohaterki z "Jeszcze raz, Nataszo". I o ile pierwsza była dla mnie po prostu ciekawa to "Dasz radę..." wywołało u mnie wiele pozytywnych emocji.
Już sam początek mocno mnie zainteresował- Natasza postanowiła zrobić porządek w swoim życiu i uczyniła nawet pierwszy krok. Zaczęła chodzić na spotkania AA. Czy uda się jej poradzić z problemem i wyjść z nałogu?
Historia naszej bohaterki pokazuje jak trudna jest walka o samego siebie, jak wiele siły trzeba na to poświęcić. Jednak powieść czyta się z przyjemnością, wierzę, że będzie miała działanie terapeutyczne i komuś pomoże w jego problemach.
Musicie wiedzieć, że Natasza ma marzenia. Chce wyjść na prostą i znaleźć pracę (po rozwodzie z mężem rozstała się i z pracą, jej udziały we wspólnej firmie zostały spłacone).
To ciepła książka, w której wprawdzie nie ma fajerwerków i nagłych zwrotów akcji, wszystko biegnie powoli, jednak jest warta przeczytania. Piękna i wzbudzająca ciepłe uczucia okładka zachęca do sięgnięcia po książkę. Powiedziałabym, że jest symboliczna: pokazuje, że zawsze po burzy, deszczu wychodzi słońce.

2 komentarze:

  1. Rzadko zdarza się, aby druga część była lepsza niż pierwsza! Chętnie poznam tę serię. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie tej akcji mi trochę zabrakło... Pierwsza część była nieco bardziej dynamiczna i tajemnicza.

    OdpowiedzUsuń