środa, 3 lutego 2016

Książeczki dźwiękowe: "Jak tu gwarno" i "Niezwykłe zwierzęta"

Tytuł: Jak tu gwarno
Data wydania: 2015 r.
Źródło: egzemplarz recenzencki
rodzaj: książka dźwiękowa


"Jak tu gwarno" to książeczka, która małym czytelnikom przybliży odgłosy, jakie wydają zwierzęta domowe, gospodarskie i leśne. Książka jest bardzo kolorowa, twarda i odporna na dziecięce zabawy (oczywiście w granicach, bo żadna nie przeżyje rwania czy cięcia nożyczkami). Z boku zamontowano panel dźwiękowy z 30 dźwiękami. Dowiemy się wielu ciekawych faktów: z życia zwierząt: które zwierzę jest dumne, czyimi dziećmi są kurczęta, dlaczego świnia tapla się w kałuży, kto mieszka w norce i wiele innych.

Tytuł: Niezwykłe zwierząta
Data wydania: 2015 r.
Źródło: egzemplarz recenzencki
rodzaj: książka dźwiękowa


"Niezwykłe zwierzęta" to książeczka, która powinna zainteresować każdego malucha. Przyznam się Wam w tajemnicy, że i ja z przyjemnością czytam ją moim siostrzeńcom, bo o ile z łatwością można było rozpoznać dźwięki w "Jak tu gwarno" to tu nie jest już tak łatwo. Na panelu umieszczono wizerunki zwierząt, które dzieciom nie są jeszcze zbyt znane: pingwina, konika morskiego, delfina, krokodyla, flaminga i jeszcze kilku innych. Tu też można przeczytać o tym, co skrywa tajemniczy świat niezwykłych zwierząt: co to jest okapi, skąd nazwa "papużki nierozłączki", czemu surykatki stają na tylnych łapach i inne.

Tak naprawdę ta recenzja miała być całkowicie pozytywna. Nawet cena (34,99 zł) wydaje się być adekwatna do tego co otrzymujemy (30 dźwięków naśladujących zwierzęta i naprawdę mnóstwo informacji). Niestety w toku użytkowania w obu egzemplarzach ujawniła się dość poważna wada: nie wiem czy chodzi tylko o mój egzemplarz czy to powszechne w takich książeczkach. Otóż panel dźwiękowy przesuwa się i nie można nacisnąć odpowiedniego przycisku- klikając np.krowę- odzywa się pies. Nie powinno tak być.
Niemniej, jest to pozycja warta zakupu. Z pewnością przybliży dzieciom świat zwierząt: i tych domowych, znanych i niezwykłych, żyjących np. w morzu czy na Biegunie Północnym.
Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz