poniedziałek, 22 lutego 2016

"Podróże z owocem granatu"- Sue Monk Kidd, Ann Kidd Taylor [recenzja przedpremierowa]

Autor: Sue Monk Kidd, Ann Kidd Taylor
Tytuł: Podróże z owocem granatu
Liczba stron:
Data wydania: 17 marca 2015 r. [recenzja przedpremierowa
Forma: książka papierowa [prebook]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Źródło: egzemplarz recenzencki


Dziś mam wielką przyjemność zaprosić Was do przeczytania recenzji najnowszej książki Sue Monk Kidd. Jest to pozycja wyjątkowa- bowiem do rąk czytelnika trafia pamiętnik, zapis przeżyć i uczuć matki i córki.
Warto sięgnąć po powieści Sue Monk Kidd. Do tej pory Wydawnictwo Literackie wydało 3 jej powieści ("Podróże..." będą czwartą" i trzeba przyznać, że rzadko się spotyka u danego autora książki tak różne tematycznie, a jednocześnie tak wciągające. Przeczytamy o problemie niewolnictwa, o rasizmie, a nawet  kłopotliwej miłości.
"Podróże z owocem granatu" to zapis z wyjazdów matki i córki. Każda z nich podczas zwiedzania greckich wysp, Turcji czy Francji musi zmierzyć się z czym innym. Sue dopada depresja, której powodem jest nieustanny proces starzenia się, menopauza. Jak się dowiadujemy, to właśnie w tamtym trudnym momencie zaczęła pisać "Sekretne życie pszczół", które uznaje się za jej debiutancką powieść.
Anna przeżywa rozterki miłosne.
Czy wspólny wyjazd sprawi, że kobiety zaczną się lepiej rozumieć, staną się sobie bliższe?
Niezwykle przyjemnie czyta się tę książkę. Bije z niej ciepło, czuć zrozumienie i akceptację różnych wyborów. Pozazdrościć można relacji matki z córką- życzyć można byśmy i my takich doświadczyły.
Książka jest autobiograficznym zapisem wydarzeń z życia pisarki i jej córki, co sprawia, że odczuwamy jakoby były one nam bliskie.
Na koniec słów kilka o okładce. Jest prosta, nieskomplikowana, a jednak przyciąga wzrok. Okładki wersji polskich, wydanych przez Wydawnictwo Literackie są moim zdaniem ładniejsze od oryginału.
Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz