sobota, 20 lutego 2016

"Wymarzony dom"- Magdalena Kordel

Autor: Magdalena Kordel
Tytuł: Wymarzony dom
Liczba stron: 400
Data wydania: 17 lutego 2014 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak
Źródło: egzemplarz recenzencki


Na serię książek pani Magdaleny trafiłam ładnych kilka lat temu. Początkowo w ogóle nie miałam pojęcia, że jest to seria, lecz chyba szósty zmysł sprawił, że udało mi się czytać te powieści po kolei.
Jako, że styczność z nimi miałam jakiś czas temu- niektóre wydarzenia powoli zacierają się w mojej pamięci. Możecie zapytać- jak ja czytam? Otóż- wbrew pozorom poświęcam się czytaniu całkowicie lecz w przypadku gdy moja lista "przeczytane w ciągu roku" wynosi ponad 200 egzemplarzy to niemożliwe jest zapamiętać każdy najmniejszy szczególik. Oczywiście, mogę sobie obiecać, że w przyszłości jeszcze raz spotkam się z mieszkańcami Malowniczego ( co uczynię z największą przyjemnością) lecz wiem, że nie stanie się to szybko.
Magda przyjeżdża do uroczego miasteczka po rozstaniu z partnerem. Od razu zyskuje sympatię miejskiej społeczności, a także... pana Miecia, dla którego jawi się jako anioł.
Wzbudza też zaufanie pewnej małej dziewczynki, która jak na swój wiek wiele przeżyła. Marcysia wraz z siostrą mieszka u dziadków, którzy mają problem alkoholowy- a co za tym idzie nie zajmują się wnuczkami-tylko od czasu do czasu wychowują je klapsami i "razami".
"Wymarzony dom" to niezwykle ciepła opowieść o życiu. Już sama okładka pokazuje nam, że można spodziewać się książki wzruszającej. Wzruszenia przeplatają się z sytuacjami, które wywołują uśmiech na twarzy, lub wręcz przeciwnie- mrożą krew w żyłach.
W książkach Magdaleny Kordel nie ma głównego bohatera. Równą uwagę poświęca różnym osobom i ich problemom, tajemnicom. Bohaterowie nie są przejaskrawieni- to zwykli ludzie, tacy jak w moim czy Twoim otoczeniu. Moją sympatię zyskała Magda ( jej rodzina) oraz ksiądz proboszcz. Z zaciekawieniem czytałam też wątek o Marcysi i Ani.
Serdecznie polecam! Seria warta uwagi!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz