środa, 24 lutego 2016

"Moja złota rybka zombie Przybij płetwę na dzień dobry" T. 1. Mo O'hara

Autor: Mo O'hara
Tytuł: Moja złota rybka zombie. Przybij płetwę na dzień dobry. T. 1
Liczba stron: 188
Data wydania: luty 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Źródło: egzemplarz recenzencki


"Moja złota rybka zombie" to książka przeznaczona dla starszych dzieci, powiedziałabym, że dla tych w wieku 10-12 lat. Tematyka nie jest zdecydowanie dla młodszych, mogłyby się przestraszyć czy po prostu uwierzyć w coś, co tak naprawdę nie istnieje.
Do rąk młodego czytelnika trafia opowieść o "prawdziwej" miłości braterskie. Tu następuje zgrzyt: otóż jest to tak napisane, jakoby wojny między rodzeństwem były całkowicie normalne, czymś, z czym należy się pogodzić.
Historia zaczyna się w dniu, kiedy Tytus (starszy brat bohatera) w prezencie otrzymuje zestaw małego chemiku, a w domu pojawia się rybka. Wtedy to zaczynają się różne doświadczenia, które ja nazwałabym niestety męczeniem żywego zwierzęcia.
Tymon- wrażliwy na ból oraz w gruncie rzeczy dobry chłopiec stara się przeszkodzić bratu w jego czynach, niestety- jego wysiłki idą na marne. Staje się rzecz straszna- rybka umiera. Chłopiec z obawy przed bratem postanawia ją ożywić. Sprawia, że rybka ożywa, lecz hipnotyzuje ludzi. Zmieniła się w zombie.
Ta zamiana do dopiero początek przygód naszych bohaterów. A uwierzcie mi, dzieje się, oj dzieje!
Recenzowana dziś przeze mnie to pierwsza część cyklu u Złotej Rybce Zombie. Niebawem nakładem Wydawnictwa Literackiego powinny ukazać się kolejne- planowane są cztery tomy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz