sobota, 13 lutego 2016

"Zastępcza żona"- Eileen Goudge

Autor: Eileen Goudge
Tytuł: Zastępcza żona
Liczba stron: 544
Data wydania: 2014
Forma: ebook
Wydawnictwo: Świat Książki
Źródło: egzemplarz recenzencki (virtualo.pl)


Ostatnimi czasy trafia do mnie zbyt dużo książek o trudnych tematach, smutnych. Zaczynam się czuć odrobinę przytłoczona taką sytuacją, jednak wiem, że i tak nie zrezygnuję z takich powieści- są po prostu interesujące, wywołujące emocje, wzruszające.
Camille to kobieta, która w życiu osiągnęła wiele- spełniła się jako żona, matka, pracuje w biurze matrymonialnym, spotyka się z ludźmi kojarząc ich w pary- słowem- robi to co lubi.
Jednak często okazuje się, że szczęście nie jest wieczne.Nad życiem naszej bohaterki pojawiają się pierwsze czarne chmury. Camille dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę i pozostało jej zaledwie kilka miesięcy życia.
Nie trudno domyśleć  się, jak trudno żyć ze świadomością, że niedługo się umrze, a bliscy pozostaną w rozpaczy dlatego bohaterka postanawia zrobić wszystko by tak nie było.
Każdy z nas wie, być może nawet był świadkiem takiej sytuacji gdy na przykład starsza osoba lub ktoś nieuleczalnie chory spisuje testament, rozmawia z bliskimi by uporządkować ziemskie sprawy.
Camille zrobiła coś innego. Chcąc mieć pewność, że Edward (jej mąż) i jej dzieci: Kyra i Zach nie będą zbyt długo rozpaczać gdy już umrze postanowiła.. znaleźć swojemu mężowi... przyszłą żonę, swoją następczynię. To sprawy kruche, więc i zdarza się, że sprawy mogą wymknąć się spod kontroli. Tak było i w tym przypadku. Jeśli jesteście ciekawi, jak skończyła się ta historia- zapraszam do lektury.
Jak już wcześniej wspomniałam, mimo że jest to książka z trudnym tematem to jednak zadziwiająco "lekko się ją czyta. To tylko dobrze świadczy o warsztacie pisarskim Eileen Goudge.

1 komentarz:

  1. Czuję się zachęcona tą recenzją. Poszukam książki, aby ją móc kupić do siebie do biblioteki.

    OdpowiedzUsuń