czwartek, 25 lutego 2016

"Niewypowiedziane słowa"- Agata Kołakowska

Autor: Agata Kołakowska
Tytuł: Niewypowiedziane słowa
Liczba stron: 408
Data wydania: 4 lutego 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Agata Kołakowska jest dla mnie jedną z polskich pisarek- pewniaków, po które warto sięgnąć bez zastanowienia (lista wynosi na pewno kilkanaście pozycji i ciągle się powiększa, dochodzą nowe osoby).
"Niewypowiedziane słowa" to książka ciekawa. Jest to historia o dwóch zwyczajnych związkach. Łucja jest okulistką, Andrzej zaś farmaceutą. Są małżeństwem. Hania jest pedagogiem szkolnym, jej chłopak pracuje jako muzyk. Wydaje się, że ich związki są szczęśliwe, jednak nie do końca tak jest.
Andrzej i Hanna muszą zmierzyć się ze swoimi problemami. On- w cieniu brata, który wydaje się idealnym, ona- przytłoczona przez wspomnienia zmarłej siostry.
Muszę przyznać, że czytanie książek pobudziło moją wyobraźnię, intuicja często zgadza się ze stanem faktycznym. Tak było i w przypadku tej książki- choć zakończenie niesamowicie mnie zaskoczyło.
To ważna pozycja, która może pomóc osobom na życiowym zakręcie. Pokazuje, że czasem lepiej wybrać wyjście niezbyt oczywiste, takie, które może zranić.
Oprócz wątku miłosnego w powieści znajdziemy również niesamowicie wciągające, acz zawiłe historie miłosne. Zobaczymy, że nawet jeśli ktoś nie pokazuje na zewnątrz co czuje, przyjmuje to, co dał los, to jednak w środku czuje się zraniony. W takiej sytuacji powinno się poruszyć dany temat, porozmawiać czy poszukać pomocy. Po prostu walczyć o siebie.
Czy Andrzej i Hanna pokonają wspomnienia z przeszłości i zaczną nowe życie?
"Niewypowiedziane słowa" na pewno znajdą swoje miejsce w mojej biblioteczce- obok innych książek Agaty Kołakowskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz