czwartek, 21 stycznia 2016

"Trudny mężczyzna"- Anna Bednarska- Stec

Autor: Anna Bednarska- Stec
Tytuł: Trudny mężczyzna
Liczba stron: 512
Data wydania: 9 września 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muza SA
Źródło: egzemplarz recenzencki


Czasami na książkę patrzymy przez pryzmat oczekiwań. Dzieje się tak zarówno w przypadku pozycji napisanych przez autorów nam znanych, jak i debiutantów.
W przypadku tej powieści oczekiwania miałam duże, jednak okazało się, że wyobrażenia rozbiły się o prawdę. Myślałam, że będzie to ciepła, ciekawa powieść o pracy w portalu związanym z magią, o miłości i życiu. Owszem, nie brakowało opowieści o problemach, jednak to "nie mój styl", nie jest zgodne z moim światopoglądem. Był taki moment, że chciałam odłożyć tę książkę i już do niej nie wracać...
Olga nie zyskała mojej sympatii z kilku powodów. Przede wszystkim nie powinna ukrywać przed chłopakiem swojego zauroczenia innym. Mimo, że nie układało się im, przez pięć lat związku kontaktowali się głównie przez telefon i e-mail (stąd tytuł książki) nie powinna za jego plecami szukać innego. Wprawdzie, co trzeba przyznać, nie znała wtedy prawdy o Adamie, swoim mężczyźnie, lecz nie powinno jej to usprawiedliwiać (i być wymówką).
Również inni bohaterowie nie przypadli mi do gustu. Ciągłe imprezowanie, picie oraz ciche przyzwolenie na zdrady nie jest czymś co pochwalam. Nie jestem "sztywniarą", lubię od czasu do czasu pobawić się czy wypić napoje alkoholowe, ale organizowanie cotygodniowych imprez przywodzi mi na myśl osoby, ktoe cieszą się na sobotę bo będzie "melanż". Bohaterowie mają prawie 30 lat, do nastolatków czy studentów im daleko.
Bardzo podoba mi się okładka, nie tyle widok, ile para przytulająca się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz