sobota, 30 stycznia 2016

"Venla"- J.K Johansson

Autor: J. K Johansson
Tytuł: Venla
Liczba stron: 208
Data wydania: styczeń 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Źródło: egzemplarz recenzencki


Długo trzeba było czekać na ostatni tom opowieści  o tajemniczych zaginięciach w fińskim miasteczku Palokaski.
Serię tę doceniłam tak naprawdę dopiero przed chwilą, właśnie przy "Venli". Muszę przyznać, że nawet się wciągnęłam. Skandynawskie kryminały to coś co lubię: miałam już okazję poznać szwedzkie, norweskie, dlaczego więc nie fińskie?
Trudno uwierzyć, że książka została napisana nie przez jedną, ale kilka osób. Jej autorzy na codzień tworzą scenariusze dla dużych światowych stacji telewizyjnych.
Miia jest byłą policjantką, pracuje w szkole jako pedagog. Zmaga się z problemami osobistymi: jest uzależniona od internetu .Jest też byłą policjantką. Dlatego, gdy znika pierwsza uczennica z jej szkoły, postanawia wesprzeć dawnych współpracowników.
Opowieść jest ciekawa i złożona, w toku śledztwa pojawiają się wciąż nowe fakty. Trzeba przyznać, że nie można się nudzić. Nie należy też narzekać na brak emocji: w książce poruszane są nie tylko tematy związane ze śledztwem policyjnym, ale też, jak już wspomniałam- uzależnienia od internetu, bezpłodności, zdrady małżeńskiej.
Myślę, że mogę Wam polecić tę książkę, jednak w moim odczuciu jest to pozycja tylko ciekawa. Są takie kryminały (pojedyncza książka lub seria) przy których pojawia się gęsia skórka  i drżenie z niecierpliwości w oczekiwaniu na rozwiązanie zagadki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz