środa, 26 sierpnia 2015

"Chłopiec i pies"- Wendy Holden

Autor: Wendy Holden
Tytuł: Chłopiec i pies
Liczba stron:
Data wydania  19 lutego 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber


Jestem wstrząśnięta! Bardzo rzadko zdarza się by jakaś książka wywarła na mnie takie emocje, a przyznać trzeba, że na moim blogu pojawiają się książki o różnej tematyce. Czytam o skrzywdzonych dzieciach, o żonach, które były ofiarami damskich bokserów, ogólnie rzecz biorąc- powieści, które mają za zadanie wywołać łzy u czytelnika. Wiele z nich ścisnęło moje serce, ale przy żadnej nie płakałam.
"Chłopiec i pies"... Pod tym, trzeba przyznać odrobinę banalnym tytułem kryje się piękna historia o niepełnosprawnym chłopcu i jego pupilu.
Owen jest bardzo chory. Porusza się na wózku inwalidzkim, a jego życie to pasmo bólu. Wszystko to przez chorobę genetyczną, na którą cierpi tylko kilkadziesiąt osób na świecie. Jest chłopcem, nieśmiałym, smutnym, stroniącym od ludzi. Wydaje mu się, że oczy ludzi zwrócone są na niego i jego defekty.
Pewnego dnia jego ojciec wraz z przyszłą żoną (czyli macochą chłopca, choć to nieładne określenie) mimo istniejących problemów postanawiają przygarnąć psa.
Ich serce zdobywa Haatchi. W swoim krótkim życiu zwierzę przeżyło wiele Cudem uniknął śmierci (został przywiązany na torach, potrącił go pociąg), stracił ogon i łapę..
Teraz wraz z Owenem zdobywają serca ludzi, wywołują pozytywne emocje. Kto by pomyślał, że zwierzę może aż w takim stopniu zmienić życie rodziny?
Książkę czyta się bardzo szybko, jest to wielką przyjemnością. Nie myślałam, że przy lekturze spotkają mnie aż takie wzruszenia.
To cudowna opowieść o ludziach dobrej woli, którzy pomagają, którzy zdecydowali się dać zwierzęciu drugie, lepsze życie i pozwolili by stał się członkiem ich rodziny. Pokazuje tez wpływ nowych mediów w dzisiejszym świecie. Hatchi'ego możemy znaleźć na Facebooku: Profil Hatchi'ego .
Lektura obowiązkowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz