środa, 19 sierpnia 2015

"Rok z Kubą i Bubą"- Grzegorz Kasdepke

Autor: Grzegorz Kasdepke
Tytuł: Rok z Kubą i Bubą
Liczba stron: 240
Data wydania:
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura


"Rok z Kubą i Bubą" to kolejna książka, w której znajdziemy dotychczas wydane opowieści zebrane w jedną całość. Na moim blogu znajdziecie np zbiór historyjek o Kacperku  [Recenzja TU]
 Bardzo sobie cenię opowiadania pisane przez Grzegorza Kasdepke. Przy jego książkach nawet ja, niemal trzydziestoletnia osoba, bardzo dobrze się bawię. Podoba mi się poczucie humoru, jakie prezentuje pan Grzegorz, a to, że jego książki bawią do tego stopnia, że czasem trudno opanować śmiech to niewątpliwie zaleta.
Kuba i Buba wzbudzają różne emocje. Lubiani przez jednych, w innych wzbudzają niechęć ( a dokładniej ich zachowanie), nazywa się ich rozkapryszonymi, ciągle kłócącymi się dzieciakami. To prawda- bliźniaki ciągle się kłócą, lecz jest w tym jakiś urok.
Książka podzielona jest na trzy części. Każda z nich zawiera wcześniej opublikowane historyjki. Dzięki temu nie trzeba kupować kilku książek, wszystko znajdziemy w jednym miejscu ( i nie oszukujmy się- zapłacimy mniej). Oprócz opowiastek dzieci w książce znajdą pomysły na spędzenie wolnego czasu: gry planszowe, różne przepisy, zabawy itd.
Jest tylko jedna rzecz, która mocno mnie zdziwiła. Otóż nie raz, ni dwa, ale naprawdę wie;e podkreślano, że Kuba i Buba jako bliźnięta są trudni do odróżnienia. Nie byłoby to dziwne gdyby nie fakt, że jedno jest chłopcem, drugie- dziewczynką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz