środa, 19 sierpnia 2015

"Drogie maleństwo"- Julie Cohen

Autor: Julie Cohen
Tytuł: Drogie maleństwo
Liczba stron: 470
Data wydania: 2014 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia


Już od samego patrzenia na okładkę można nabrać ochoty na przeczytanie tej powieści.
Kolejny raz przekonuję się, że książki wydawnictwa Filia okazują się bestsellerami.
W moim przypadku przewinęło się już kilka powieści wydanych przez powyższe wydawnictwo i jak do tej pory ani razu się nie zawiodłam.
Tak też było z "Drogim maleństwem". Piękna okładka, która przyciągnęła wzrok, ciekawy tytuł- to te rzeczy sprawiły, że wybrałam do lektury akurat tę książkę.
Od pierwszych stron wiedziałam, że to, co przeczytam na dłuższy czas pozostanie w mej pamięci. Nie dość, że powieść wciąga i trudno się od niej oderwać to jeszcze porusza ważny dla społeczeństwa temat.
Ben i Romily to przyjaciele od lat. Są sobie bardzo bliscy.
Pewnego dnia Ben zwierza się przyjaciółce z kłopotów. Razem z żoną od dłuższego czasu starają się o dziecko. Mężczyzna postanowił opowiedzieć o tym komuś bowiem Claire (jego żona) postanowiła, że po wielu rozczarowaniach nie ma ochoty na dalsze starania, są one ponad jej siły.
Czy to pod wpływem chwili, czy to alkohol sprawił, że Romily postanowiła złożyć Benowi pewną propozycję: urodzi jemu i Claire dziecko. Mimo, że jest samotną matką i powinna przede wszystkim dbać o Posie- swoją córkę- "coś sprawia", że postanawia pomóc przyjaciołom. /W książce opisano jakie omecje towarzyszyły różnym osobom.
Przyznaję: podświadomość podpowiadała mi różne rozwiązania. Zastanawiałam się czy Romily znajdzie w sobie siłę by oddać dziecko, czy może zdecyduje się je zatrzymać.
Pragnę nadmienić, że prawo jest po stronie kobiety, która rodzi dziecko. Nie ważne jakie były ustalenie( o ile były zgodne z prawem, nie było oszustw czy wyłudzeń)- zawsze można zmienić zdanie.
Jak zachowa się Romily? Czy dotrzyma słowa? A może miłość do dziecka, które nosiła w sobie przez dziewięć miesięcy okaże się silniejsza, do tego stopnia, że zrani najlepszego przyjaciela?
Bardzo podobała mi się ta książka. Wciągnęła bez reszty, wzbudziła skrajne emocje, pokazała sytuację z różnych stron.
Na pewno polecę ją innym. Jest to jedna z powieści, która "przemielą" czytelnika", sprawią, że trudno będzie się otrząsnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz