czwartek, 27 sierpnia 2015

"Czarne dni małej Sally"- Sally East, Toni Maguire

Autor: Sally East, Toni Maguire
Tytuł: Czarne dni małej Sally
Liczba stron: 320
Data wydania: 2014 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber

Jest to kolejna książka wydana przez wydawnictwo Amber w ramach serii "Skrzywdzone".
To historia życia Sally, dziewczynki, którą skrzywdził tata, człowiek  jej najbliższy, który powinien ją chronić i kochać.
Przeraża mnie, jak wiele przestępstw tego typu nie nigdy nie wychodzi na jaw, jak dużo dzieci jest zastraszanych. Wielu krzywdzących nie zostanie ukaranych (mają na przykład szeroko pojęte znajomości), umrą.
Sally od najmłodszych lat wiedziała co to samotność. Jej mama chorowała na depresję, była leczona na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Dziewczynka miała dwóch braci.
Bardzo wcześnie "kochany tatuś" zaczął okazywać jej miłość, twierdząc, że tak robią dorośli, że to normalna rzecz. Scyzoryk w kieszeni się otwiera gdy czyta się o tych okropnych czynach i manipulacjach. Przez cały czas czekałam by Sally przypadkiem komuś opowiedziała o tym, co przeżywa. Raz się zdarzyło, lecz na powiernicę wybrała złą osobę- równolatkę.
Jedno jest pewne- to nie jest książka dla osób bardzo wrażliwych. Trudno się czyta o tak okropnych czynach, jednocześnie wiedząc, że nie ma się na nic wpływu.

1 komentarz:

  1. Dobrze, że przeczytałam Twoja recenzję. Koleżanka mi ją proponuje, ale teraz wiem, że nie chcę się dołować. Mam podobne odczucia co Ty, ta bezradność i bezsilność którą się czuje słuchając takich rzeczy i jednocześnie złość i nienawiść do sprawcy.... Skąd u niektórych takie obrzydliwe skłonności??!!

    OdpowiedzUsuń