czwartek, 6 sierpnia 2015

"W matni marzeń"- Virginia C. Andrews

Autor: Virginia C. Andrews
Tytuł: W matni marzeń
Liczba stron: 544
Data wydania: 16 czerwca 2015 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka


"W matni marzeń" to ostatni tom bestsellerowej sagi o rodzinie Casteel. Zostało w niej opublikowanych 5 książek. Miałam szczęście przeczytać wszystkie i dziś mogę stwierdzić, że było to ciekawe doświadczenie. Zachęca mnie to do przeczytania książek autorstwa Virginii C. Andrews (na półce czeka seria "Kwiaty na poddaszu").
Tak naprawdę ta książka to klamra spinająca wszystkie części w całość. Wprawdzie nie dowiemy się wiele nowego, ale poznamy tajemnice Leigh i rodzinny Tattertonów, o których to tylko mimochodem wspomina się wcześniej.
"W matni marzeń" to przerażająca powieść. Otóż pokazuje się nam jaka naprawdę była Jillian Obraz kobiety próżnej, mimozy, dla której wakacje czy podróż poślubna są bardzo męczące, o ubraniach i kosmetykach potrafi rozmawiać godzinami. Zarzeka się, że kocha córkę, lecz gdy ta przychodzi z problemem nie wierzy jej (lub nie chce wierzyć), zarzuca kłamstwo.
Trudno uwierzyć, ale z kart książki wyłania się obraz Jillian- osoby, która dla swojego zadowolenia poświęciła córkę.
Cała książka to wspomnienia Leigh opisane w pamiętniku. Zapiski te znajduje Annie wnuczka Leigh, która do posiadłości Farthinggale Manor przyjechała na pogrzeb Troya.
Szczególnie zainteresował, wciągnął mnie wątek związku Leigh z Tomem Lukiem Casteelem (dowiadujemy się, co mogło być przyczyną wydarzeń z tomu "Rodzina Casteel" oraz opowieść o małym Troyu i szkole Leihg.
I tylko żal, że to już koniec...
Polecam! Warto sięgnąć po tę serię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz