poniedziałek, 31 sierpnia 2015

"Magiczne miejsce"- Agnieszka Krawczyk

Autor: Agnieszka Krawczyk
Tytuł: Magiczne miejsce
Liczba stron: 494
Data wydania: 2 lipca 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia


Jakiś czas temu (myślę, że minęło ok 5 lat) miałam okazję przeczytać debiutancką książkę Agnieszki Krawczyk pod tytułem "Napisz na priv" Zapadła mi mocno w pamięć, do dziś z sentymentem do niej wracam. Z zaciekawieniem sięgnęłam po powieści, których okładki i tytuły przyciągają, a mając dobre skojarzenia z autorem wiedziałam, że się nie zawiodę.
Pierwszą z serii o mieszkańcach Idy jest książka "Magiczne miejsce". Tu należy wspomnieć, że książka ta została wydana kilka lat temu, zaś w lipcu 2015 roku doczekała się wznowienie ( i została uzupełniona). Jak widać- zainteresowanie powieścią było duże.
Po przeczytaniu i ja dołączam do grona zachwyconych. Co i rusz spotykam się z pozytywnymi opiniami na jej temat, nie dziwne, że i ja "przepadłam".
Bardzo często bohaterami są kobiety, dla mężczyzn jest miejsce w książkach sensacyjnych, kryminałach. Rzecz jasna nie jest to moja opinia, lecz obserwacje.
Agnieszka Krawczyk postanowiła zmienić takie klasyfikowanie i w książce "Magiczne miejsce  pierwsze skrzypce gra mężczyzna.
Witold Mossakowski jest wiceministrem. Wiedziony impulsem, zachwycony pięknem pałacyku postanawia kupić piękną posiadłość "na końcu świata". Nie spodziewa się, jak to zmieni jego życie.
Podczas urlopu nasz bohater postanawia się zająć remontem, pomieszkać w nowym domu. Stopniowo poznaje miejscową społeczność zaprzyjaźnia się z nauczycielką pełniącą również funkcję sołtysa, oraz jej znajomymi z pracy: Wojtkiem i Albertem.
Jest to bardzo ciepła powieść. Jest to książka obyczajowa, ale znajdziemy też inne wątki: historyczne. Dowiemy się co nieco o perfumach i astronomii.
Panią Agnieszkę również miałam okazję poznać na targach. Cieszę się, że mogłam choć chwilę porozmawiać z autorką tak cudownych książek.

2 komentarze:

  1. A czy w książce dużo jest aspektów politycznych?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie, o polityce wspomina się mimochodem. Naprawdę bardzo niewiele.

    OdpowiedzUsuń