wtorek, 11 sierpnia 2015

"Cudze jabłka"- Agnieszka Krakowiak- Kondracka [recenzja przedpremierowa]

Autor: Agnieszka Krakowiak- Kondracka
Tytuł: Cudze jabłka
Liczba stron: 294
Data wydania: 27 sierpnia 2015 r. [recenzja przedpremierowa)
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie


Na wiosnę "jajko", na jesień "jabłka"!
 
Kochani! Szykuje się bestseller. Naprawdę, trudno jest opisać emocje towarzyszące mi przy lekturze.
"Cudze jabłka" to druga książka Agnieszki Krakowiak- Kondrackiej. Poprzednia, "Jajko z niespodzianką", również wydana w ramach "Serii z fasonem" wywarła na mnie duże wrażenie. (do dziś polecam ją znajomym, rodzinie, a ostatnio trafiła nawet do mojej babci).
Wyobraźcie sobie sytuację: nie martwicie się o pieniądze, dzieciom dajecie co najlepsze i najdroższe, wydatki kilkutysięczne to drobne zakupy. Takie cudowne życie wiodą nasi bohaterowie: Ewa i Marek.
Niestety, pewnego dnia ich sielanka zostanie brutalnie przerwana. Marka, biznesmena z własną firmą przytłaczają kłopoty finansowe. Mimo walki będzie musiał pogodzić się z bankructwem. Dla nich, ludzi, którzy nigdy wcześniej nie martwili się o pieniądze nastają trudne czasy. Czy do tej pory udane małżeństwo przeżyje kryzys? Czy ich sytuacje finansowa wróci do normy?
Autorka bardzo trafnie opisuje odczucia, uczucia i emocje towarzyszące Ewie i Markowi przy organizowaniu "nowego życia" (by ograniczyć wydatki wyprowadzają się na wieś do domu rodziców Ewy).
Agnieszka Krakowiak- Kondracka przypomina nam stare porzekadło, które nawet dziś jest często używane: "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Jest ono ważne bowiem dzięki przeżyciu trudnych chwil okazuje się kto tak naprawdę jest przyjacielem, na kogo można liczyć.
"Cudze jabłka" uczą nas, jak ważne w życiu jest rzeczy mogłoby się nie wydarzyć, gdyby nasi bohaterowie nie bali się mówić prawdy.
Ewa w swojej walce o rodzinę pokazuje heroizm, poświęcenie. Podziwiam tę mądrą kobietę i możecie mi wierzyć- zyskała ona moją sympatię.
Serdecznie polecam! Cudowna książka. I od razu uprzedzam- jeśli zaczniecie czytać- nie oderwiecie się. Naprawdę wciąga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz