wtorek, 12 października 2021

"Zatańczmy w słońcu" - Joanna Szarańska

Autor: Joanna Szarańska
Tytuł: Zatańczmy w słońcu
Liczba stron: 352
Data wydania: 2021
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Źródło: egzemplarz recenzencki


Praca, praca, praca. Zupełnie nie wiem skąd, ale zaniedbałam troszkę bloga. Cały czas obiecuję sobie poprawę. Może tym razem się uda?
Z książką Asi spędziłam Warszawskie Targi Książki - dosłownie - lekturę zaczęłam pod Pałacem Kultury czekając na spotkania. To były miłe chwile, a ja nie mogłam się od niej oderwać!

Powieść "Zatańczmy w słońcu" porusza niezwykle ważny temat: związany ze stratą osoby bliskiej oraz emocji, które temu towarzyszą. Nasza bohaterka, Ada opowiada o ciężkiej codzienności oraz samotnym macierzyństwie, jednak wspomina także o chwilach miłych, o zmianach w jej życiu. Temat straty poruszany jest z różnych perspektyw: dowiadujemy się o uczuciach przyjaciół, rodziny, najbliższych osób. Czy o tym można zapomnieć? Czy warto wybaczać? Odpowiedzi na te pytania nie zdradzę, znajdziecie je w książce. Ja ze swojej strony mogę zrobić jedno: polecić tę powieść. Przeczytajcie, naprawdę warto!

Obok tej książki nie da przejść się obojętnie, z pewnością należy do kategorii "bestsellery"! Czy znacie uczucie, że po przeczytaniu powieści jesteście nią "zmęczeni" w pozytywnym znaczeniu, a emocje uderzyły z wielką siłą? Tak właśnie czułam się po lekturze "Zatańczmy w słońcu". Nie zamieniłabym jednak tych chwil, dałabym wszystko, by móc przeżyć to jeszcze raz!

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości księgarni Tania Książka. To moja ulubiona księgarnia, z, trzeba przyznać, bardzo konkurencyjnymi (niskimi), cenami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz