niedziela, 29 maja 2016

"Trawers"- Remigiusz Mróz

Autor: Remigiusz Mróz
Tytuł: Trawers
Liczba stron: 576
Data wydania: 18 maja 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia:
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)


Koniec z serią o komisarzu Forście. Trudno mi się z nim rozstać, bo książki o nim były bardzo ciekawe.
Panie Remigiuszu! Tak się nie robi, nie zgadzam się na takie zakończenie!
Przez dwa tomy byliśmy świadkami wydarzeń w Tatrach. Co i rusz ginęły osoby, morderca nazywany Bestią pozostawał nieuchwytny.
Powieści są niesamowicie zaskakujące: kiedy myślę, że nie wydarzy się nic, co by mnie zdziwiło- pojawia się coś, co dosłownie wbija mnie w fotel.
Wiktor Forst to człowiek oryginalny. Ma niekonwencjonalne metody pracy. Wiele przeżył. Został osadzony w więzieniu, gdzie uzależnił się od narkotyków, dokładniej mówiąc- heroiny. Czy jest to godne potępienia, czy jednak sytuacja w jakiś sposób go usprawiedliwia?
Autor w swojej książce umieszcza wydarzenia, które wydarzyły się jakiś czas temu i odbiły się głośnym echem w mediach. Mówię tu o sprawie Trybunału Konstytucyjnego oraz wędrówki uchodźców.
Remigiusz Mróz w swojej książce pisze o tym, że uchodźcy z Syrii zostali zakwaterowani w liceum w Kościelisku. Czy ktoś z tej grupy jest winny bestialskich czynów popełnianych w górach?
Podoba mi się fakt, że coraz częściej w powieściach pojawiają się nowe media i ich przydatność w życiu obywateli. Facebook stał się bardzo ważnym elementem w życiu wielu ludzi, nie ma się co oszukiwać. Jeśli tylko komputer ma pomóc w rozwiązaniu zagadki, to dlaczego nie wykorzystać go do tego celu?
Jak już wspomniałam na początku: książka trzyma w napięciu do ostatniej chwili, niesamowicie wciąga. Liczyłam, że pewna tajemnica zostanie rozwikłana, tak też się stało, lecz co mi po tym jak nie po mojej myśli.
Godna podziwu jest wiedza autora na temat gór, szlaków oraz wszystkiego co z tym związane.
Ciekawe, czy zadziała Wasza intuicja i prawidłowo wytypujecie tożsamość Bestii z gór. Dajcie znać w komentarzach!

1 komentarz:

  1. Dopiero przeczytałam pierwszą książkę autora "Kasację" a na półce czekają na przeczytanie dwie kolejne książki tej serii oraz "Ekspozycja". Trochę się obawiam, czy ta druga seria nie jest dla mnie zbyt "mocna", ale okaże się to już wkrótce. ;)

    OdpowiedzUsuń