wtorek, 29 grudnia 2015

"Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę"- Karolina Wilczyńska

Autor: Karolina Wilczyńska
Tytuł: Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę (tom 2)
Liczba stron: 340
Data wydania: 21 października 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czwarta Strona
Źródło: egzemplarz recenzencki


I cóż ja mam napisać o tej książce? Pewne jest, że jest tak samo dobra jak poprzednia. Z wypiekami na twarzy śledziłam dalsze losy Tamary, Marysi, babci Ewy i babci Róży. Zastanawiałam się, czy i tym razem autorka pozostawi nas z tajemnicą, z brakiem odpowiedzi na pytanie: co wydarzyło się w Jagodnie i co łączy Ewę Dobrosz z Różą Marcisz. Czy tak będzie? A, nie zdradzę, nie będę psuć zabawy.  Przeczytajcie sami.
W "Marzeniach szytych na miarę" oprócz dobrze nam znanych bohaterów poznajemy również innych. Ich perypetie są bardzo ciekawe. Poznajemy dwie hrabiny Zuzannę i Julię Leszczyńską oraz Zofię, sympatyczną mieszkanką Jagodna. Muszę powiedzieć, że najbardziej wciągnął mnie wątek perypetii pani Zosi i jej rodziny. Ile takich historii jest, gdzie bliscy nie doceniają naszego zaangażowania, liczą tylko na spełnianie swoich potrzeb. Wielu z nich dźwiga swój krzyż, wierząc w to co mówią inni: ich już w życiu nic dobrego nie spotka.
Interesujące w tej powieści jest to, że postacie w niej przedstawione nie są grzeczne i kryształowo czyste, mają też swoje wady. Skoro już odkryłam tajemnicę Róży i Ewy to teraz oczekuję na to, co spotka Łukasza.
Zastanawia mnie- dlaczego wątek Tamary i Dominika pominięto, zapomniano o nim. Był ciekawy- taka pierwsza miłość po przejściach.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, którego premierę zaplanowano na 25 maja 2016 roku. Oby więcej tak mądrych książek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz